Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską

logo

Ikonka 4 Vulcan

Ikonka 3 Plan lekcji

Ikonka 2 moodle 2.0

Rekrutacja Zstio 2022 23

Ikonka 5 BIP

"Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach".
Priorytet IX, Działanie 9.2 Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego.

            Od roku szkolnego 2012/2013 uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Sandomierzu  uczestniczą w realizacji projektu pt. „Zagwarantowany sukces z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach”.  Jest to projekt realizowany przy współpracy z Politechniką Świętokrzyską w Kielcach, który jest współfinansowany ze środków unijnych w ramach EFS z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach”, Działanie 9.2 „Podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego”.

Głównym celem projektu jest podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego. Skierowany jest on głównie do uczniów, którzy ze względu na czynniki ekonomiczne lub społeczno-kulturowe wymagają wsparcia przez wyrównanie dysproporcji edukacyjnych i doradztwo zawodowe. Udział uczniów w projekcie jest bezpłatny.

Projekt obejmuje następujące formy wsparcia: zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
z matematyki i fizyki; zajęcia doskonalące z matematyki- realizowane przez nauczyciela akademickiego; warsztaty edukacyjne za granicą dla pięciu uczniów, wytypowanych z grupy biorących udział w zajęciach doskonalących z matematyki; warsztaty popularno-naukowe i kurs informatyczny realizowane w Politechnice Świętokrzyskiej; kurs e-learningowy, doradztwo zawodowe; warsztaty umiejętności miękkich.

Niewątpliwie dużą atrakcję stanowił wyjazd grupy uczniów wraz z dwoma nauczycielami do Niemiec.  W dniach od 29 czerwca do 5 lipca 2014r. pięciu uczniów wzięło udział w siedmiodniowych  warsztatach edukacyjnych. Zostali wytypowani z grupy biorących udział w zajęciach doskonalących z matematyki. Zajęcia prowadzone były przez pracowników  Technische Hochschule  w Deggendorf. Młodzież miała okazję zapoznać się z systemem szkolnictwa w Niemczech.  Bardzo spodobał nam się  dualny system kształcenia w tym kraju, który polega na wzajemnym przenikaniu się  kształcenia w szkole zawodowej z praktyką w zakładzie pracy. Mieliśmy możliwość poznania efektów pracy studentów THD. Widzieliśmy zaprogramowane przez nich roboty, samochody hybrydowe i napędzane tylko energią elektryczną. Dużą atrakcją była wizyta w studenckim studio telewizyjnym, w którym poznaliśmy tajniki pracy przy tworzeniu audycji, a odważni mogli spróbować swoich sił przy obsłudze kamer filmowych.  Uwieńczeniem wizyty w Niemczech była wycieczka
do Monachium, podczas której podziwialiśmy nie tylko piękno stolicy Bawarii, ale również niezwykłe eksponaty muzeum BMW. 

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

TEL KOM. 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja