Aktualności

logo

Ikonka 4 Vulcan

Ikonka 3 Plan lekcji

Ikonka 2 moodle 2.0

Rekrutacja Zstio 2022 23

Ikonka 5 BIP

PODSUMOWANIE PROJEKTU ,,PRAKTYKI ZAGRANICZNE SZANSĄ NA ROZWÓJ”

Dobiega końca międzynarodowy projekt ,,Praktyki zagraniczne szansą na rozwój” finansowany ze środków unijnych, który trwał 2 lata – od 1 września 2016 do 30 czerwca 2018 r. Jego wartość wyniosła ponad 141 tysięcy euro. Dzięki współpracy z firmą Euromob z Portugalii oraz Euromind z Hiszpanii 64 uczniów i 9 nauczycieli Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mogło zdobyć doświadczenie i umiejętności podczas pobytu w portugalskim Porto i hiszpańskiej Sevilli:

  • Grupa I w Portugalii 16 uczniów Zasadniczej Szkoły Zawodowej – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,

  • Grupa II w Portugalii 14 uczniów Technikum nr 3 – technik pojazdów samochodowych oraz 2 uczniów ZSZ – mechanik pojazdów samochodowych,

  • Grupa III w Hiszpanii 16 uczniów Technikum nr 3 – technik informatyk,

  • Grupa IV w Hiszpanii 16 uczniów Technikum nr 3 – technik budownictwa,

  • Grupa nauczycieli kształcenia zawodowego – tygodniowe szkolenie Job-shadowing w Portugalii.

Praktyki odbywały się na placach budowy, w warsztatach samochodowych, firmach prywatnych i ośrodkach szkoleniowych. Atrakcyjnym i pouczającym uzupełnieniem wyjazdu były wycieczki fakultatywne, nauka języka angielskiego branżowego i języka kraju goszczącego oraz zajęcia kulturowe. Udział w projekcie pozwolił uczniom zdobyć cenne doświadczenia i umiejętności zawodowe, zwiększył kompetencje językowe oraz podniósł samoocenę uczestników. Natomiast nauczyciele przedmiotów zawodowych mogli porównać naszą edukację zawodową z portugalską i zdobyć ciekawe doświadczenia.

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

TEL KOM. 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja