Praktyki zagraniczne szansą zdobycia doświadczeń zawodowych

logo

słoneczna italia plakat

„PRAKTYKI ZAGRANICZNE SZANSĄ ZDOBYCIA

DOŚWIADCZEŃ ZAWODOWYCH,,

Już po raz trzeci mamy możliwość zaproponować naszym uczniom praktyki zawodowe poza granicami kraju. Nasz wniosek zyskał akceptację komisji konkursowej i od stycznia 2016 roku przystępujemy do realizacji kolejnego projektu ,,Praktyki zagraniczne szansą zdobycia doświadczeń zawodowych,,. Jest to roczny projekt, którego wartość wynosi 148 tysięcy EURO.

Za nami realizacja dwóch projektów: z programu Leonardo da Vinci i Erasmus plus, w których wzięło udział 110 uczniów, przyszłych adeptów branży budowlanej, informatycznej i mechanicznej.

Dzięki dotychczasowym projektom uczniowie oprócz nowoczesnych technologii, sprzętu technicznego i organizacji pracy w innych krajach, poznali kulturę, zwyczaje i język mieszkańców Niemiec i Irlandii. Czas spędzony na praktykach zwiększył kompetencje językowe uczniów, w tym w zakresie komunikacji interpersonalnej w środowisku pracy oraz podniósł samoocenę uczestników. Pozwolił uczniom zdobyć cenne doświadczenia i umiejętności zawodowe, które zwiększają ich szansę na rynku pracy.

W tym roku kolejnych 48 najlepszych, najbardziej ambitnych uczniów ma szansę na praktyki zawodowe u pracodawców we Włoszech. Czyli….

Czas na SŁONECZNĄ ITALIĘ

Termin realizacji: 31.12.2015r. – 30.12.2016r.

Miejsce odbywania praktyk: Rimini i okolice.

Udział w projekcie jest bezpłatny.

Informacje ogólne o projekcie:

Działania projektowe będą skierowane do 3 grup uczniów:

-I grupa: 16 uczniów kształcących się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie (termin praktyk 05-19.03.2016r.)

-II grupa: 16 uczniów kształcących się w zawodzie technik budownictwa

 (termin praktyk 18.06-16.07.2016r.)

-III grupa: 16 uczniów kształcących się w zawodach technik informatyk i technik pojazdów samochodowych (termin praktyk 01-29.10.2016r.)

Podczas praktyk zagranicznych (Rimini – Włochy) uczestnicy mają zagwarantowane noclegi, pełne wyżywienie, całodobową opiekę ze strony polskiej (2 opiekunów na każdą grupę) i włoskiej, transport, ubezpieczenie, 2 wycieczki kulturowo-poznawcze (najprawdopodobniej
do San Marino i Wenecji).

Uczniowie będą brali udział w przygotowaniu językowo-kulturowym: nauka języka angielskiego zawodowego oraz włoskiego w zakresie podstawowym, zajęcia wspierające z psychologiem, wyjazdy pozwalające poznać historię, kulturę, zwyczaje oraz kuchnię goszczącego kraju.

W najbliższym czasie zostanie przeprowadzona akcja promująca projekt i rekrutację. Szczegóły w zakresie zasad naboru zainteresowanych uczniów do udziału w projekcie ukażą się w formie regulaminu na stronie www szkoły i zostaną przedstawione bezpośrednio uczniom przez zespół projektowy.

Na cele informacyjne i promocyjne zostanie wykorzystana również tablica ogłoszeń przy biurze projektowym na parterze budynku szkoły.

Skład zespołu projektowego:

Krystyna Kobylakiewicz – koordynator

Henryka Oszczudłowska – obsługa finansowa

Beata Gajewska

Katarzyna Kozera

Agnieszka Tarkowska

https://sites.google.com/site/zstioprojekty/sloneczna-italia

Kontakt

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

im. prof. Zbigniewa Strzeleckiego

ul. Słowackiego 37

27-600 Sandomierz

TEL KOM. 797-637-683

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lokalizacja

Lokalizacja